iPhone Face ID Tamiri

iPhone Face ID Tamiri

iPhone Face ID, iPhone kullanıcılarına pratiklik sağlayan bir yüz tanıma sistemidir. iPhone X modeli ile tanıtıma sunulan iPhone yüz tanıma sistemi; iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR da dahil olmak üzere iPhone 11, iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinde de bulunuyor. iPhone cihazın düşmesi veya darbe alması sonucu Face ID sistemi zarar görebilir. Bu nedenle kullanıcılar zaman zaman iPhone Face ID sorunu yaşayabilir.

iPhone Face ID Tamiri Nedir?

iPhone Face ID, Apple’ın iPhone serisindeki kimlik doğrulama teknolojisidir. Face ID, kullanıcının yüzünü tanıyarak cihazın kilidini açmasına ve kimlik doğrulaması gerçekleştirmesine olanak sağlar.

iPhone cihazlarda bulunan Face ID teknolojisi, TrueDepth kamera ve ahize ile çalışır. Bu sayede iPhone cihazlar, kullanıcılarının yüzünün derinlik haritasını oluşturmak için görünmez noktaları analiz eder. Bu sayede iPhone cihazlar, yüzün kızılötesi görüntüsünü alarak cihazın güvenliğini sağlar. iPhone TrueDepth kamera sorunu, cihazın yüz tanıma işlemini yapamamasına neden olabilir.

iPhone kullanıcıları, kimi zaman yazılımsal veya donanım kaynaklı ortaya çıkan iPhone Face ID sorunları ile karşılaşabilir. Ancak iPhone Face ID tamiri sayesinde iPhone yüz tanıma sorunları giderilebilir.

iPhone Face ID Tamiri Gerektiren Durumlar

iPhone Face ID çalışmıyor sorunu ile karşılaşan birçok iPhone kullanıcısı, bu sorunun neden kaynaklandığını merak eder. iPhone Face ID arızalanma sebepleri farklılık gösterebilir. Kullanıcıların karşılaştığı iPhone Face ID arıza sebepleri yaygın olarak şöyle sıralanabilir:

  • Cihazın ön kamera veya ahizesindeki sıvı hasarı,
  • Cihazın kısa devre yapması,
  • iPhone cihazın düşmesi veya darbe alması,
  • Ekran, ön kamera ve ahize değişimi esnasında yapılan hata.
iPhone Face ID Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone cihazınızda Face ID sorunu yaşıyorsanız arızayı gidermek için deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunur. Bu pratik yöntemler, cihazınızdaki iPhone Face ID sorununun gidermenize yardımcı olabilir. Bunun için ilk olarak cihazınızın ön kamerasını ve ahizesini temizleyebilirsiniz. Sorun devam ederse iOS güncellemesi yapabilirsiniz. Ancak yaşadığınız Face ID arızası, donanım ve parçadan kaynaklanıyorsa teknik servisler ile görüşerek iPhone Face ID tamiri yaptırmanız gerekir.

Teknik servislerde yapılan profesyonel iPhone Face ID tamiri, genellikle sorunun tespit edilmesiyle başlar. iPhone Face ID sorununun tespit edilmesi için kullanıcı şikayetleri dinlenerek cihazın test edilmesiyle gerçekleştirilir. iPhone yüz tanıma tamiri işlemi, genellikle cihazın iç kısmında bulunan bileşenlerden yapılır. Bu, arızalı bileşenlerin onarılması veya değiştirilmesini içerebilir. TrueDepth kamera modülü, sensörler veya yüz tanıma işlemcisi gibi bileşenler incelenir ve gerektiğinde tamir veya değiştirme işlemi yapılır. Ayrıca Face ID tamiri sürecinde, iPhone’un işletim sistemi ve yazılımı da kontrol edilir. Güncellemelerin yapılması veya yazılımın yeniden yapılandırılması gerekiyorsa bu adımlar da gerçekleştirilir.

Tamir işleminin tamamlanmasıyla Face ID’nin düzgün çalışıp çalışmadığı test edilir. Yüz tanıma işlemi ve kimlik doğrulama süreçleri tekrarlanarak doğrulama yapılır.

iPhone Face ID Fiyatı Nedir?

iPhone Face ID tamir fiyatı; cihazın modeline, arızaya veya tercih edilen teknik servise bağlı olarak farklılık gösterebilir. iPhone yüz tanıma sistemi arızası, TrueDepth kameradan kaynaklanıyorsa söz konusu kameranın değişimini gerektirebilir. Aynı şekilde iPhone TrueDepth kamera tamir fiyatı da arızanın boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

Teknonand, iPhone Face ID tamir işlemlerini profesyonel teknisyenleri ile 6 ay garantili olarak gerçekleştiren bir teknik servistir. iPhone faceid tamiri konusunda daha detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Model Face ID Tamir Fiyatı
iPhone X 2.000 TL
iPhone XS 2.500 TL
iPhone XS Max 2.500 TL
iPhone XR 2.500 TL
iPhone 11 2.500 TL
iPhone 11 Pro 2.500 TL
iPhone 11 Pro Max 2.500 TL
iPhone 12 3.500 TL
iPhone 12 Pro 3.500 TL
iPhone 12 Pro Max 3.500 TL
iPhone 13 Fiyat Sorunuz
iPhone 13 Pro Fiyat Sorunuz
iPhone 13 Pro Max Fiyat Sorunuz
iPhone 14 Fiyat Sorunuz
iPhone 14 Pro Fiyat Sorunuz
iPhone 14 Pro Max Fiyat Sorunuz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden cihazınızı Yurt İçi kargo ile Türkiye’nin her yerinden ücretsiz bize gönderebilirsiniz. ücretsiz olarak cihazlarınızı alıyor tamir edip gönderiyoruz.

Kargonuzu Gönderin

Sorununuzu Çözelim

Size Geri Gönderelim

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden cihazınızı Yurt İçi kargo ile Türkiye’nin her yerinden ücretsiz bize gönderebilirsiniz. ücretsiz olarak cihazlarınızı alıyor tamir edip gönderiyoruz.

Kargonuzu Gönderin

Sorununuzu Çözelim

Size Geri Gönderelim

Sıkça Sorulan Sorular

Telefon kullanımını kolaylaştıran teknolojilerin başında yer alan Face ID sistemi iPhone X ile kullanıma sunulmuştur. Face ID, ıPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max modellerinde mevcuttur.

Face ID, bir bakışta iPhone ya da iPad’inizin kilidini güvenli bir biçimde açmanıza yardımcı olur. Face ID ayrıca satın alma işlemlerinizi onaylamanıza, uygulamalara giriş yapmanıza ve daha fazlasını gerçekleştirmenize olanak tanır.

Face ID çipli ve yalnızca sizin cihazınıza entegre edilmiş bir sistemdir. Başka bir cihazdan alınarak değiştirilen bir sistem değildir. Her aygıtın kendine özel bir Face ID sistemi bulunur. iPhone cihazın düşmeden ya da ağır darbelerden ötürü Face ID sisteminin zarar görmesi söz konusudur.

Ekran değişimi sırasında bilinçsiz müdahale ile Face ID ekipmanlarına zarar verme söz konusu olabilir. Face ID ekran değişiminden önce cihaz çalışıyorsa fakat ekran değişiminin ardından cihaz çalışmıyorsa ekran değişimi esnasında hatalı yapılan bir işlem Face ID sistemini bozmuş olabilir.

Face ID sistemi ön kamera çalışıyor gibi gözükse de birkaç parçaya bağlıdır. Sıvı teması ise cihazlarda çok fazla görülen problemlerden biridir. Cihaza sıvı temas etmesi durumunda kamera, sensör ve film tarzı parçalar daha hızlı bozulur ve oksitleme meydana gelir.

Hasarın boyutu ve yerine göre değişiklik gösteren tamir süreci için Teknonand olarak hizmetinizdeyiz. Türkiye’nin her noktasından anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo numarasıyla ürünlerinizi ücretsiz olarak tamir için gönderebilirsiniz. Mağazamızı ziyaret ederek FACE TO FACE hizmetimizle tanışabilirsiniz. Profesyonel ekipmanlarımızla ve uzman teknisyenlerimizle sizin için hizmetinizdeyiz.

Teknonand olarak iPhone 11 Face ID Tamiri, iPhone 11 Pro Face ID Tamiri, iPhone 11 Pro Max Face ID Tamiri, iPhone X Face ID Tamiri, iPhone XR Face ID Tamiri, iPhone XS Face ID Tamiri, iPhone XS Max Face ID Tamiri, iPhone 12 Face ID Tamiri, iPhone 12 Mini Face ID Tamiri, iPhone 12 Pro Face ID Tamiri, iPhone 12 Pro Max Face ID Tamiri, iPhone 13 Face ID Tamiri, iPhone 13 Mini Face ID Tamiri, iPhone 13 Pro Face ID Tamiri, iPhone 13 Pro Max Face ID Tamiri yapmaktayız.

iPhone Face ID Sorunlarınız mı Var? Teknik Servisimiz Size Yardımcı Olabilir!

Apple’ın gelişmiş güvenlik özelliklerinden biri olan Face ID, iPhone kullanıcılarının cihazlarını güvenli bir şekilde kilitlemelerini sağlayan bir teknoloji sunar. Ancak, zaman içinde veya çeşitli nedenlerle Face ID’de bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Eğer siz de iPhone’unuzdaki Face ID ile ilgili bir problem yaşıyorsanız, endişelenmeyin! Teknik servis ekibimiz, sizin için çözümler sunmaya hazır.

Face ID Sorunları ve Çözümler

1. Temas ve Kir Sorunları

Face ID sensörlerinin temiz olması çok önemlidir. Yumuşak bir bez kullanarak sensörleri temizleyebilir ve yüz temizliğinize özen gösterebilirsiniz.

2. Yazılım Güncellemeleri

En son yazılım güncellemelerini kontrol etmek, Face ID’nin performansını artırabilir. Ayarlar uygulamasından güncellemeleri yükleyerek sorunları çözebilirsiniz.

3. Yeniden Eğitim

Face ID’yi tekrar eğitmek, sorunların çözülmesine yardımcı olabilir. Ayarlar uygulamasındaki “Face ID ve Parola” bölümünden eğitimi başlatabilirsiniz.

4. Sensör Hasarı

Fiziksel bir hasar durumunda, profesyonel bir tamirciye başvurmanız gerekebilir. Servisimizde uzman teknisyenler, sorunlu sensörleri değiştirebilir.

5. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Sorun devam ederse, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Ancak, bu işlem öncesinde verilerinizi yedeklemeniz önemlidir.

6. Garanti Avantajları

Eğer cihazınız garanti kapsamındaysa, Apple’ın garanti hizmetinden faydalanabilirsiniz. Yetkili servis noktalarımızda garantili tamir hizmetleri sunuyoruz.

Profesyonel Yardım Bizimle Mümkün!

Face ID sorunlarınız için uzman ekibimiz size en iyi hizmeti sunmaya hazır. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan teknik servisimiz, sorunlarınızı hızlı ve etkili bir şekilde çözmek için burada. Hemen bizi arayın ve iPhone’unuzdaki Face ID sorunlarına birlikte çözüm bulalım!

Sorununuzu Bize İletin Sizi Arayıp Bilgilendirelim

Adım 1 / 3

İletişim Bilgileriniz

Adınız Soyadınız(Gerekli)