Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Teknonand Hakkında

iPhone ve iPad cihazlarının tamirini yapan Teknonand, iPhone 5s ve sonrasında çıkan tüm iPhone modelleri ve iPad modelleri için teknik servis hizmeti vermektedir.

Teknonand, iPhone ve iPad cihazları için aşağıdaki teknik servis hizmetlerini sunmaktadır:

 • iPhone anakart işlemleri
 • iPhone anakart tamiri
 • iPhone kapandı açılmıyor
 • iPhone hafıza yükseltme
 • iPhone ekran değişimi
 • iPhone şebeke sorunu
 • iPhone ses sorunu
 • iPhone batarya değişimi
 • iPhone Wi-Fi sorunu
 • iPhone şarj sorunu
 • iPhone Face ID tamiri
 • iPhone 4013 – 4014 tamiri

Teknonand’dan teknik servis hizmeti almak için randevu almak gerekmez. Ancak, yoğunluk durumuna göre randevu almanız faydalı olabilir.

Teknonand, tamir işlemlerinde orijinal yedek parça kullanmaktadır. Bu sayede, cihazınızın eski haline dönmesini ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Teknonand, tamir işleminin ne kadar süreceği konusunda size bilgi vermektedir. Bu süre, cihazınızın arızasının türüne göre değişiklik gösterebilir.

Teknonand, tamir edilen cihazlara garanti vermektedir. Bu süre zarfında cihazınızda herhangi bir sorun olursa, Teknonand ücretsiz olarak tamir işlemini gerçekleştirecektir.

Teknonand, 2023 yılında kurulmuş bir firmadır. Firmanın çalışanları, iPhone ve iPad cihazlarının tamirinde uzmanlaşmıştır. Teknonand, tamir işlemlerinde orijinal yedek parça kullanmaktadır ve tamir edilen cihazlara garanti vermektedir.

Ek olarak, Teknonand’ın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında olumlu yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumlar, firmanın müşteri memnuniyetinin yüksek olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki bağlantılar üzerinden bizi inceleyebilirsiniz.

Instagram
Google Müşteri Yorumları

Genel Sorular Hakkında

iTunes üzerinde güncelleme sonrası veya yazılım yükleme esnasında 4013, 4014, 4005, 9, 14, 40, 21 hatalarından birini alıyorsanız, cihazınızın nand (hafıza) belleği arızalanmış veya bilinçsiz tamir edilmeye çalışılmıştır. Bu hata iPhone modellerinin hepsinde görülen bir okuma ve yazma hatasıdır.

Görüldüğü gibi nand (hafıza) belleği anakartın tam ortasında yer alır. Nand bellekler oldukça hassas entegrelerdir. Darbelere ve kasılma bükülme gibi durumlarda çok çabuk bozulabilirler.  Arıza tespiti yapıldıktan sonra anakart üzerindeki nand belleğini sökülür. Bu işlem tamamen profesyonel ekipman ve teknisyenler tarafından yapılmalıdır.

Belleğin içerisindeki gerekli olan yazılımsal bilgiler özel bir cihaz ile içerisinden kopyalanır.Kopyalanan bilgiler yine aynı cihaz ile yeni belleğin içerisine aktarılır. Anakartın başka sorunu olup olmadığı kontrol edilir. Kontrollerin sonucunda herhangi başka arıza yok ise yeni nand montajı yapılır.

Apple İphone 8 den sonra parmak izi okuyucusu yerine yüz tanıma sistemi olan FACE ID sistemine geçiş yapmıştır. Günümüzde hayat kolaylaştıran teknolojilerden biri olan yüz tanıma sistemi (FACE ID) İphone X ile hayatımıza girmiş olup yeni çıkan modellerin hepsinde mevcuttur. İphone X , İphone XR, İphone XS, İphone XS Max, İphone 11, İphone 11 Pro, İphone 11 Pro Max modellerinde FACE İD mevcuttur.

PEKİ NASIL ONARIMI YAPILIR?

FACE ID çipli ve sadece sizin cihazınıza entegre edilmiş bir sistemdir. Başka bir cihazdan alınıp değiştirilebilecek bir sistem değildir. Her cihazın kendine ait bir FACE ID sistemi mevcuttur.

 • Çip aktarım işlemi ile FACE ID tamiri yapılır.
 • Ön kamera değişimi ile FACE ID tamiri yapılır.
 • Arka kamera değişimi ile FACE ID tamiri yapılır

Cep telefonunuz arızalandı, herhangi bir teknik servise gittiniz ve size “ Bu cihazın anakartı yanmış bu anakart tamir olmaz yeni cihaz alın veya anakart değişmesi gerekiyor” diyorsa bir an önce cihazınızı alın ve oradan uzaklaşın. Anakart değişimi diye bir işlem söz konusu değildir.üretici firma anakart yedek parçası üretmez. Anakart değişimi olduğu zaman imei ve seri numaralarıda değişir.

Günümüzde her yerde teknik servis adı altında bir çok firma var. Fakat bunlardan sadece %5 lik bir bölümü anakart tamiri yapabiliyor veya yapmaya çalışıyor.

Genellikle insanlar telefonları arızalandığı zaman ilk olarak yetkili servis yoluna başvururlar. Yetkili servislerin uzun bir tamir süreci vardır. Günlerce bekletilir, içindeki verilerinizi silinecek olduğunu söyler ve üstelik çok fazla para isterler. Anakart arızalarına ise; ürünün tamiri mümkün olmadıklarını belirtir yeni ürün alma tavsiyesinde bulunurlar.

Anakart arızaları çok detaylı ve tespit edilmesi çok zor arızalardır.

Anakart kısa devre arızaları
Anakart sıvı temas arızaları
Anakart çatlak veya yol kopma arızaları
Anakartın darbe sonucu oluşabilecek diğer arızalar

Bu arızaları tespit edebilmek için deneyimli teknisyenlere ve profesyonel ekipmanlara ihtiyaç vardır.

TEKNONAND ekibi olarak anakart tamirinde %90 başarılıyız.

Cihazınız bize TÜRKİYE’ nin her yerinde ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Kargonuz bize ulaştığı gün arıza tespiti yapılır size fiyatlandırma çıkartılır siz fiyatı onaylarsanız cihaz yapılıp kargoya teslim edilir.